Телеграм – навіщо і як?!

Телеграм-канал, інструмент більше для PR ніж для маркетингу. Звісно, це канал комунікації і відповідно його можна використовувати в рекламних цілях. Можна, але вагомого результату це не принесе. Магазини, які ведуть свої телеграм-канали, так само, як і Facebook сторінки – тобто постять пропозиції товарів, мають досить маленьку аудиторію, половина з якої – співробітники магазину.

Телеграм канал – це стрічка новин, або експерт в кишені.

Перш за все, телеграм – це месенджер, а вже потім соціальна мережа чи засіб масової комунікації. Тому і подача, а головне зміст тут відрізняється від twitter чи Facebook. Тому конкурувати тут треба не за допомогою креативності, а за допомогою ексклюзивності. Якщо ви інтернет-видання, або якесь інше ЗМІ, на вас не підпишуться просто заради новин. Адже ті, хто читає новини, вже мають один новинний канал і їм не потрібен другий, новинні стрічки скрізь, плюс – мінус однакові. Тому, або ви публікуєте ексклюзив, або вас не читають.

Для того, аби не писати в порожнечу – доведеться заплатити.

Процес просування телеграм каналу, на перших етапах такий само, як і в інших соціальних мережах:

  1. Концепція (унікальна товарна характеристика)
  2. Контент план
  3. Запас контенту на місяць

Далі треба залучати читачів і тут є свої особливості:

Залучити підписників можна як платно так і безкоштовно. І хоча платний варіант не досить дорогий, варто пам’ятати – завоювати завжди легше ніж утримати.

Платні варіанти:

  1. Примусова підписка
  2. Просування через згадування на розкручених каналах
  3. Реклама на зовнішніх платформах (Facebook, Instagram…)

Безкоштовні варіанти:

  1. Просування каналу по зовнішнім ресурсам (Facebook, Instagram…). Тільки не забувайте, що просто повідомити людей про те, що у вас є телеграм канал – замало. В пості треба обов’язково пояснити, чому саме ви створили телеграм канал, на додачу до вашого блогу в Facebook чи Instagram, та чим буде відрізнятися інформація в телеграмі.
  2. Робити анонси телеграм-публікацій в інших соц. мережах.

Реєстрація в безкоштовних каталогах, на кшталт Telegros (Хоча це не дає значного результату).

І пам’ятайте, головне – контент!

Вам також має сподобатись...

Популярні записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *