Технологія «вбросу», або як «налити на вентилятор» по сучасному

В інформаційних війнах немає забороненої зброї. Тому «Фейк» – засіб доволі розповсюджений і стоїть на озброєнні у багатьох спеціалістів з комунікації. Адже, як казав Йозеф Геббельс – брехня повторена тисячу разів стає правдою.

Брехня, як і будь-яка зброя з часом трансформується та удосконалюється. Від газет і фото монтажу до телебачення і монтажу відео. До речі цей саме «відео монтаж» настільки тісно засів в головах посадовців та політиків, що вони виправдовують ним усі свої проколи. Однак технології розвиваються, чого не скажеш про політиків. З появою інтернету та удосконаленням пошукових систем, технологія поширення неправдивої інформації стала досить технологічною. Особливий стрибок в розвитку технологій відбувся з появою соціальних мереж.

Аби створити негативну ауру навколо певної особи вже навіть не потрібно писати багато статей, достатньо просто створити один, два повноцінних матеріали, а все інше зробить нейромережа. І короткі новинні замітки напише і в Інтернеті розповсюдить. Звісно PR-спеціаліста поки що скриптом замінити не вийде, (як наприклад кабмін), адже створювати інформаційні приводи, наклепи та й взагалі стратегію інформаційної боротьби, нейромережа поки не може. А от політик, як фізичний об’єкт вже повністю може бути замінений просто відеороликом. І як це відбувається, ми могли бачити у серіалі «Чорне дзеркало» та передвиборчій кампанії 2019 року.

Відповідно, коли об’єкт може бути віртуальним, в нього можна вкласти будь-яку особистість, а в його промову – будь-який текст. До чого я веду? До того, коли вже існує технологія створення віртуального політика, ця ж технологія здатна скопіювати політика реального. І вона має назву – «Face swap», або як ще називають результат її використання – «Deep fake».

Виглядає це ось так:

Як це роблять, я розповім у наступному матеріалі. А поки пам’ятайте – майбутнє вже настало, тому усю інформацію треба перевіряти.

Вам також має сподобатись...

Популярні записи