Захист публічністю

Рейдерські захвати, наїзди силовиків, корпоративні війни та шантаж – невід’ємні супутники українського бізнесу. До мене, як до кризового менеджера часто звертаються компанії з такими проблемами. І більшість з них вже встигли звернутися до ЗМІ по захист. Технологія «захист публічністю», чомусь видається базовою для керівників компаній, які стикнулися з вищезгаданими проблемами. Однак, чомусь він працює не завжди. А частіше за все – взагалі не працює.

Розглянемо випадки по черзі:

Рейдерський захват. Відбувається така ситуація завдяки юридичній колізії, якою одна зі сторін конфлікту вдало скористалась, або ж і сама створила. Сторона, яка захищається, звертається до ЗМІ, аби ті показали, а посадовці та силовики побачили, що у людей проблема і їм треба допомогти. На перший погляд все логічно. Але. Ті хто готують рейдерську атаку, окрім юридичної роботи, зазвичай проводять і інформаційну підготовку. Тож домовитись з редакцією буде доволі складно. Редактори взагалі не люблять висвітлювати тему рейдерства. По перше – з ними вже могли домовитись рейдери, по друге – це завжди комерційна тема, яка мало стосується соціальної сфери. Навіть, коли стороні, яку атакують вдасться просунути такий матеріал в ефір – гарантії, що їм на допомогу хтось прийде абсолютно немає. Обидві сторони мають документи і правда, для стороннього спостерігача завжди на боці обох, або ж її немає зовсім.

Наїзд силовиків.

Мабуть єдина ситуація, де така тактика може спрацювати. По перше – низький рівень довіри до силових структур. По друге – це корупція, а це ЗМІ полюбляють і по третє – серед силовиків також існує конкуренція. Тож, собі на захист можна притягнути конкурента.

Корпоративні війни. Виключно через комерційний відділ. ЗМІ ніколи не висвітлюватимуть розборки між приватними підприємствами не на правах реклами. А комерційний сюжет не матиме впливу на цільову аудиторію – прокуратуру, суд тощо.

Шантаж. Переважно з цим стикаються забудовники. Вони намагаються будувати, «активісти» їм заважають. Намагатися захиститися публічністю, в такому випадку не дуже розумно. Адже слова НЕЗАКОННА і ЗАБУДОВА, в нашій країні майже завжди стоять поруч. Та й шантажують забудовників, частіше за все – саме контролюючі органи.

Все вищесказане виглядає доволі сумно. Та як казав барон Мюнхаузен – Ситуацій без виходу не буває. Я завжди кажу клієнтам, що Public relations (зв’язки з громадськістю) – це не лише комунікація через ЗМІ. А масове розповсюдження інформації – це не стратегія, а лише одна з тактик. Тому при побудові антикризової стратегії важливо користуватись такими принципами:

  1. Привінтивні заходи. (треба пам’ятати – якщо ваш бізнес успішни – ви комусь заважаєте.) тож необхідно постійно моніторити інформаційне поле, знати свої слабкі сторони і бути готовим посилити їх.
  2. Чітке розуміння – хто кінцевий бенефіціар атаки на вас.
  3. Аналізувати слабкі місця противника.

Виконавши ці три правила ви зможете розробити вдалу стратегію захисту.

Вам також має сподобатись...

Популярні записи