NGO communications, або натовп вирішує

Неурядові громадські організації являють собою великий інформаційний ресурс. Вони водночас і канал доставки інформації і споживач. Тож взаємодія з ГО дає вам два позитивних момента, на відміну від ЗМІ – прямий контакт з об’єктом інформування. До того ж чітке влучання в цільову аудиторію.

 

Громадські організації, або громадські рухи можна поділити на дві великі категорії. Організація створена за спільним інтересом її членів («Дорожній контрлоь», «Українська асоціація полонених», «Чесно») та організації, які поєднують людей під впливом певних подій («Автомайдан», «Хто замовив Катю Гандзюк», «КУПР»). До останніх об’єднань частіше за все входять представники різних громадських об’єднань з першої категорії.

Громадські організації є досить суттєвим інструментом лобіювання інтересів, як локального маштабу (блокування незаконних забудов), так і загальнодержавного рівня (пікети під Верховною радою з метою прийняття певного закону).

Розглянемо спершу негативні варіанти комунікації з ГО:

Головна відмінність від ЗМІ тут очевидна. Адже ГО – це завжди пряма дія, і коли в деяких випадках на атаки ЗМІ можна незважати, на ГО незважати не вийде.

Звісно – ЗМІ мають набагато більшу аудиторію, однак ця аудиторія переважно пасивна і серед неї досить мало цільової аудиторії. Тоді як серед представників ГО майже 100% активної аудиторії і пререважно уся вона цільова.

І на останок, ЗМІ можуть суттєво ншкодити Вашій репутації, тоді як ГО можуть ще й фактично зупинити Вашу діяльність.

Описувати плюси взаємодії з ГО немає особливого сенсу, адже вони зворотньопропорційні мінусам. Варто лише додати, що до складу ГО входять люди різних професій та напрямків діяльності, тож можна очікувати ще й на непередбачувні плюси.

Отже, яким чином вибудувати позитивні стосунки з громадськими організаціями та рухами:

Перш за все – не сподівайтесь, що активісти та громадські діячі працюватимуть з Вами тільки за ідею. Звісно, члени інститутів громадянського суспільства поєднані спільною метою, але від зовнішніх структур воничекають або допомоги в досягненні їх мети, або грошей. Коли ж пропонувати гроші, а коли ні – питання індивідуальне. Багато організацій доволі помірковані в фінансовому плані. Тож без пропрацьованої ідеї, гроші у Вас можуть не взяти.

У випадку, коли Ваш проек, що потребує взаємодії з громадськими організаціями – довготривалий, ви можете створити власну громадську організацію.

Як це зробити, читайте в наступних матеріалах, або записуйтесь на семінар.

Вам також має сподобатись...

Популярні записи